Zapraszamy do Filii nr 6 MBP w Radomiu, która mieści się przy ulicy Kusocińskiego 13, na wystawę Artysta/kopista - malarstwo Aleksandry Młynarskiej i Niny Drab.

Na wystawie widz może zobaczyć obok kopii dzieła Caravaggia - portret ojca jednej z artystek, a koło kopii obrazu Vermeera van Delft - ekspresyjny pejzaż. Prezentując swoje prace na wystawie, A. Młynarska i N. Drab zadają otwarte pytanie: czy można być artystą i kopistą w tym samym czasie?

Aleksandra Młynarska i Nina Drab to absolwentki ZSP im. Józefa Brandta w Radomiu, obecnie studentki IV i V roku kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na studiach, równocześnie z nauką konserwacji dzieł sztuki, opanowują warsztat dawnych mistrzów, tworząc kopie dzieł z różnych epok i o różnych stylach: od ikon, poprzez dzieła gotyckie, włoskiego renesansu aż do sztuki współczesnej. Jednocześnie starają się rozwijać własny język artystyczny, w oparciu o wiedzę zdobytą przez całą edukację i na przekór niej.

Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13