Pani Agata Sady, pracownica Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, napisała wspólnie z dr Marią Nowotarską-Popov (radomianką zamieszkałą w Paryżu) artykuł o Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu oraz o jej patronach braciach Załuskich.

Artykuł ukazał się w numerze 15/2018 czasopisma „Bulletin Europeen des Sciences Sociales”, którego tytuł można tłumaczyć jako „Europejski Biuletyn Nauk Społecznych”. Jest to francuskojęzyczny periodyk wydawany przez jedno z największych wydawnictw francuskich L’Harmattan we współpracy z Federation Europeenne des Sciences Sociales.

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2020. Zachęcamy do oddawania głosu na propozycję zgłoszoną przez Filię nr 1 (ul. Osiedlowa 9) i Filię nr 16 (ul. Barycka 2). Znajdziecie ją na liście projektów do 50 tys. zł, pozycja nr 38. Multimedia, gry planszowe i książki w bibliotece.

Dowiedz się więcej:

Zachęcamy do odwiedzania Radomskiej Biblioteki Cyfrowej, w której znajdziecie kolekcje obejmujące materiały dotyczące wydarzeń Radomskiego Czerwca 1976 roku. W skład zasobu wchodzą czasopisma związkowe drugiego obiegu, jednodniówki, a także unikatowe dokumenty takie, jak pisma urzędowe i związkowe, listy, notatki, propagandowe ulotki i plakaty. Materiały te pochodzą zarówno ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, jak i od osób prywatnych biorących udział w protestach. KLIK

W lipcu w Filii nr 6 czynna jest wystawa fotografii Portrety z historią w tle autorstwa Beaty Jawor-Makowskiej.

Prace zebrane na wystawie ukazują nie tylko oblicza polskiej rekonstrukcji, ale i ważne dla historii Polski miejsca i wydarzenia. Głównym tematem są portrety osób uczestniczących w rekonstrukcjach historycznych, wykonane podczas licznych spotkań historyczno-kulturalnych w kraju i za granicą.

Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją na początku lipca 2019 roku w Bibliotece Głównej została otwarta wystawa Pasje i marzenia 12 uczestników zajęć w „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki "Amfiteatr". W tym roku swoje różnorodne tematycznie i interesujące pod względem artystycznym prace, prezentuje 24 plastyków nieprofesjonalnych – uczestników spotkań przy sztaludze.

Zachęcamy do oglądania zdjęć: KLIK

Zapraszamy do udziału w projekcie Tak to widzę - ja i moje osiedle.

Wakacje w bibliotece organizowane są w czterech filiach bibliotecznych: Filii nr 1 - na osiedlu Ustronie, Filii nr 2 - na osiedlu Gołębiów, Filii nr 6 – na osiedlu XV-lecia i w Filii nr 16 – na osiedlu Południe. Jest to cykl zajęć dla dzieci w wieku szkolnym. Ich uczestnicy stworzą mapę swojego osiedla, na której znajdą się wszystkie ważne dla nich miejsca, zarówno te rzeczywiste, jak i wyobrażone.

warsztaty literackie F 2

15 czerwca 2019 roku o godz. 12.00 odbędą się warsztaty literackie Od pierwszego słowa, które poprowadzi Karolina Tkaczyk.

Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

Jakie zwierzątka mieszkają F1

18 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 odbędzie się impreza czytelnicza Jakie zwierzątka mieszkają w... brzuszku? Spotkanie będzie oparte na motywach książki W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko Grzegorza Kasdepke, adresowana dla najmłodszych dzieci, w ramach cyklu spotkań Biblioteczne Bajanie. Prowadzenie Izabela Krasińska.

Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

Funio F2

18 czerwca 2019 roku o godz. 10.30 zapraszamy na zajęcia literacko-plastyczne pn. Czary domowe, czyli Funio i spółka, które odbywają się w ramach Dwójkowej Akademii Czytelnika. Prowadzenie Aleksandra Michalska.

Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

wschód26 czerwca 2019 roku o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestnicy spotkania dyskutować będą o książce Wschód Andrzeja Stasiuka.

Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13