Od Nowego Roku  oferujemy osobom niewidomym i niedowidzącym możliwość skorzystania w bibliotecelub bezpłatnego wypożyczenia  do domu elektronicznego odtwarzacza książek mówionych Czytak Plus i wybranych tytułów z 1200 cyfrowych książek mówionych.
Czytak Plus to nowoczesne urządzenie udostępniane czytelnikom biblioteki posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wzroku.. Więcej informacji związanych z wypożyczeniem Czytaka i książek udzielają na miejscu pracownicy  Wypożyczalni i Czytelni Zbiorów Multimedialnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, ul. Piłsudskiego 12 lub pod numerem telefonu 48 362 67 35 wew. 24

Czytak Plus i książki otrzymaliśmy w ramach projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca, do którego przystąpiła nasza biblioteka. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

collage Small