W dniach 30 listopada oraz 1 grudnia 2016r filię nr 3 MBP w Radomiu odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 na Michałowie. W ramach wycieczki do osiedlowej biblioteki, 30 listopada przyszła klasa II f, a 1 grudnia przyszła klasa III g. Obie klasy zapoznały się z historią Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu. Dzieci były ciekawe od jak dawna funkcjonuje filia nr 3 na Michałowie, jak duży ma księgozbiór oraz ilu jest zapisanych czytelników.


kl.II f

W trakcie spotkania uczniowie klasy II f opowiadali jaki rodzaj książek jest ich ulubionym. Zachwycali się „Cudaczkiem -Wyśmiewaczkiem”, „Dynastią Miziołków” oraz serią Biura Detektywistycznego Lassego i Mai. Wyszukiwali na półkach interesujące je tytuły. Spośród 25-cio osobowej klasy pięcioro dzieci przyznało, że posiada kartę biblioteczną . Reszta obiecała się zapisać. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek . Na pamiątkę pozowały do zdjęcia.

 

 

 

kl.III g

Uczniowie z III g, jak się okazało, najchętniej czytają „Harrego Pottera” i Anię z Zielonego Wzgórza”. Byli bardzo zainteresowani wyszukiwaniem interesujących tytułów na półkach, a jeszcze bardziej możliwością wyszukiwania przez katalog internetowy. 24-osobowa klasa obiecała odwiedzać bibliotekę często w celu korzystania z jej księgozbioru. Dzieci nie posiadające karty bibliotecznej zapewniały, że wkrótce zostaną czytelnikami biblioteki. Na zakończenie spotkania otrzymały zakładki do książek i z uśmiechem pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii