Zapraszamy do udziału w czternastym już otwartym konkursie o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii. Dyktando odbędzie się 21 września 2019 r. o godz. 10.00 w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”, ul. Malczewskiego 16. Zgodnie z tradycją tekst przygotuje i podczas dyktanda podyktuje prof. Andrzej Markowski.

Dyktando odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego oraz Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Zwycięzca konkursu zostanie uhonorowany nagrodą rzeczową ufundowaną przez Prezydenta i Dyplomem Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2019. Nagrodzonych zostanie również kolejnych pięciu laureatów. Nagrodę dla zdobywców III miejsca oraz trzech wyróżnień ufunduje Starosta Radomski Waldemar Trelka.

Do boju o tytuł mistrza mogą zgłaszać się wszyscy mieszkańcy Radomia i powiatu radomskiego. Zgłoszenia składać można osobiście (w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 12) lub elektronicznie (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Na zgłoszenia czekamy do 19 września.

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 21 września o godz.15.00Bibliotece Głównej, ul. Piłsudskiego 12.

UWAGA: Wprowadzone w 2018 r. zmiany w regulaminie obowiązują nadal:

- laureaci poprzednich edycji (czyli zdobywcy I, II lub III miejsca) nie mogą brać udziału w walce o nagrody, mogą jednak bawić się razem z innymi śmiałkami bez prawa do nagrody; raz na kilka lat będziemy organizować "dyktanda mistrzów"

- osoby niepełnoletnie (które nie ukończyły jeszcze 18 lat) muszą dostarczyć nam wypełnioną i podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w konkursie i na wykorzystanie wizerunku

Więcej informacji o zasadach konkursu można znaleźć w regulaminie XIV Otwartego konkursu o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2016. oraz w Klauzuli. Zamieszczamy także plik do wydruku ww. zgody

Zachęcamy także do ćwiczeń. Publikujemy w tym celu teksty poprzednich "dyktand":

Dyktando radomskie 2006

Dyktando radomskie 2007