Wszystkich miłośników poezji i sympatyków biblioteki zapraszamy 16 stycznia 2019 roku (środa) o godz. 18.00 do Biblioteki Głównej na wieczór poetycki radomskiego poety Pawła Podlipniaka. Spotkanie poprowadzi dr Anna Spólna.

Paweł Podlipniak jest radomianinem, bizantynistą z wykształcenia, anglistą, dziennikarzem i poetą z profesji i zainteresowania. Ma w dorobku cztery tomiki poetyckie: „Aubade triste” (2010), „Karmageddon” (2012), „Madafakafares” (2014), „Herzlich Endlösen” (2017), publikował m.in. w „Blizie”, „FA-arcie”, „Frazie”, „Toposie”. Jest laureatem ponad 100 nagród i wyróżnień w najważniejszych konkursach poetyckich w całej Polsce. Współpracuje z Internetową Gazetą Kulturalną Salon Literacki, w której prezentuje twórczość współczesnych polskich poetów. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Z jego twórczością można zapoznać się na autorskiej stronie internetowej www.komnen-kastamonu.blogspot.com.

Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12 (s. 36)