Zapraszamy Państwa na wirtualną wędrówkę po Polsce. Do końca stycznia będzie to możliwe dzięki Henrykowi Sarnie, radomskiemu malarzowi. Ekspozycja jego prac, otwarta 9 stycznia w Bibliotece Głównej, nosi tytuł Sarna na polskich dróżkach. Prace na niej prezentowane zostały wykonane różnymi technikami: akwarela, gwasz, piórko, olej, ale tematem wszystkich jest polski pejzaż.

Henryk Sarna (ur. 1933 r.) – radomianin, wieloletni pracownika biura projektowego Inwestprojekt, malarz, który ma na swoim koncie imponujący dorobek artystyczny, w tym wiele wystaw indywidualnych i udział w wystawach zbiorowych. Tematyka jego szkiców i obrazów to przede wszystkim pejzaże, krajobrazy typowe dla wsi, miast i miasteczek, obiekty sakralne. Często bierze udział w plenerach środowiskowych. Szkicownik i blok akwarelowy są jego nieodłącznym ekwipunkiem. W 2018 r. minęło 70 lat jego artystycznej wędrówki, wystawa prezentowana w bibliotece jest więc szczególna, bo jubileuszowa.

Na nasz profil facebookowy zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu...

Wystawa czynna do 31 stycznia 2019 r.

Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36