Naszym i Państwa gościem już niebawem będzie Jakub Małecki. Zapraszamy na spotkanie autorskie poświęcone jego najnowszej powieści pt.: "Święto ognia". Odbędzie się we wtorek, 12 października o godz. 17:30 w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 12. Poprowadzi je Aleksandra Michalska, pracownik MBP. Podczas spotkania - dzięki Księgarni Sonet - będzie można kupić książki Jakuba Małeckiego.

"Tata tańczy za szybą. Podnosi rozmazane przez deszcz ręce i kołysze rozmazaną przez deszcz głową, ma zamknięte oczy i ja w końcu też zamykam swoje, i śpię, i budzę się rano, i znowu jesteśmy razem.
Łucja wierzy, że przed wspomnieniami uratuje ją balet. Nastka obserwuje świat przez okno z taką uwagą, że zdarza jej się przenosić w innych ludzi. Ich ojciec coraz częściej ucieka do jedynego miejsca, w którym czuje, że żyje naprawdę.
Każde z nich po swojemu obłaskawia przeszłość.
Urodzinowe widokówki, które trzeba palić po kryjomu.
Wzrok sięgający tak daleko, że czasem lepiej jest nie patrzeć.
Pasja, która ocala albo niszczy."

"Święto ognia" to kameralna opowieść o przekraczaniu granic i cenie, jaką trzeba za to zapłacić. O zachłanności życia i konfrontacji z niemożliwym. Prawa do ekranizacji "Święta ognia" jeszcze przed publikacją książki zakupiła wytwórnia Opus Film, producent m. in. "Idy" i "Zimnej wojny".
(Powyższy opis pochodzi od wydawcy.)

Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole) - pisarz, autor m.in. "Saturnina", "Rdzy" i "Horyzontu". Był nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka i Odkrycia Empiku. Jest laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz polsko-niemieckiego stypendium im. Albrechta Lemppa. Magazyn Literacki KSIĄŻKI uznał "Horyzont" Książką Roku 2019. Jego książki tłumaczone są aktualnie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński, macedoński i hebrajski. Na podstawie "Horyzontu" powstanie film w reżyserii Bodo Koxa.